استفاده از کارتن مناسب برای اسباب کشی

یخچال و فریزر از لوازمی که انتقال و جابجایی آنها سخت است و باید مراقبت ویژه‌ای به آنها شود
آماده کردن یخچال و فریزر برای اسباب کشی
آذر ۱۶, ۱۳۹۸
رعایت کردن موارد ایمنی از خسارت‌های وارد شده در زمان اسباب‌کشی جلوگیری می‌کند
رعایت موارد ایمنی در زمان اسباب‌کشی
دی ۹, ۱۳۹۸
در روز اسباب کشی اگر بخواهید اسباب و اثاثیه خود را بسته‌بندی کنید زمان زیادی به هدر خواهد رفت

Use suitable carton for home movement

در زمان اسباب کشی باید موارد مختلفی را در نظر داشته باشید، تا بتوانید به راحتی و با کمترین خسارت این کار را انجام دهید. بسیاری از مردم به خاطر این که از قبل برای این کار برنامه‌ریزی نمی‌کنند، با مشکل مواجه می‌شوند. اگر جابجایی اسباب و اثاثیه خانه را به طرز مناسبی انجام ندهید، انتقال وسایل به خانه جدید طاقت فرسا خواهد شد. باید از تمامی وسایل، مراقبت کامل شود تا بدون کوچک‌ترین آسیب به محل جدید منتقل شوند. هر وسیله‌ای به مراقبت ویژه‌ای نیاز دارد. برای مبلمان، کارکنان حاضر در اتوبار ولیعصر به اندازه کافی پتو به همراه دارند تا بتوانند از مبلمان شما بهترین محافظت را انجام دهند. گلدان‌ها به نوعی دیگر از مراقبت نیاز دارند و نباید در طول انتقال در معرض هوای شدید و سرد قرار بگیرند و برای گیاهانی با ساقه بلند، باید از یک نگهدارنده برای ساقه استفاده شود. تعداد زیادی از وسایل نیز برای انتقال باید در کارتن قرار داده شوند، تا کمترین آسیب به آنها وارد شود.

قبل از اسباب کشی خانه کارتن مناسب را تهیه کنید

در روز اسباب کشی اگر بخواهید اسباب و اثاثیه خود را جمع و بسته‌بندی کنید، زمان زیادی به هدر خواهد رفت. کار بسته‌بندی وسایل را از چند روز قبل شروع کنید تا بتوانید وسایل را به طور منظم دسته‌بندی کنید و برای آنها کارتن‌های مناسبی تهیه کنید. آماده کردن وسایل به شما کمک می‌کند تا بتوانید به طور کامل موارد ایمنی را رعایت کنید و خطری متوجه شما و لوازم خانه شما نشود.
زمانی که اسباب و اثاثیه را به بخش‌های مجزا تقسیم کردید، نوبت به تهیه کارتن برای لوازم خانه می‌رسد. کارتن‌هایی تهیه کنید که لوازم و ظروف به راحتی در آنها قرار بگیرند و جای کافی برای ورق‌های روزنامه و پلاستیک‌های حباب‌دار که باید اطراف ظروف قرار بگیرند، داشته باشد.
کارتن‌های نازک را برای حمل و جابجایی پوشاک سبک در نظر بگیرید و به هیچ عنوان از کارتن‌های که مقاومت بالایی ندارند برای اشیاء سنگین استفاده نکنید. کارتن‌های نازک، دوام کمی دارند و به راحتی انتهای آنها باز می‌شود و اگر در داخل آنها ظروف شکستنی قرار داده باشید، باعث شکستن ظروف خواهند شد.
کارتن‌های ضخیم و مقاوم برای انتقال ظروف سنگین مناسب هستند. قبل از قرار دادن ظروف در داخل کارتن، می‌توانید از یک تکه از کارتن در زیر آنها استفاده کنید تا مقاومت کفی کارتن زیاد شود. البته باید توجه داشته باشید که به هیچ عنوان، کارتن حاوی ظرف و ظروف را بیش از حد پر نکنید و وزن کارتن را در یک حد معقول نگه دارید. کارتن اگر زیاد سنگین باشد، احتمال پاره شدن و بروز خطر بالا خواهد رفت.
اندازه کارتن هم مهم است و برای هر نوع از لوازم منزل، کارتن مناسب با اندازه آنها تهیه کنید. کارتن‌های بزرگ، فضای زیادی را اشغال می‌کنند و زمانی که آنها را در کامیون قرار می‌دهید، کامیون خیلی زود پر می‌شود و ناچار خواهید بود تا از تعداد بیشتری از وسایل نقلیه برای اسباب کشی لوازم منزل استفاده کنید. کارتن‌های کوچک نیز جای کمی برای قرار دادن وسایل دارند و باید تعداد زیادی کارتن تهیه کنید.
در صورتی که لوازم سنگینی را در یک کارتن قرار می‌دهید، می‌توانید برای اطمینان بیشتر، کارتن را با استفاده از طناب مناسب ببندید. طناب را از زیر و اطراف کارتن عبور دهید، تا در زمان انتقال پاره نشده و خسارتی به لوازم شما وارد نشود. یکی از نکاتی که بعد از قرار دادن وسایل در کارتن باید در نظر داشته باشید، نوشتن محتویات داخل کارتن بر روی آن است. در تمامی جهات کارتن، اجناسی که داخل آن است را بنویسید، این کار باعث می‌شود تا کارتن‌ها زمانی که به مقصد رسیدند، به راحتی و با خواندن محتویات آنها در جای مناسب قرار داده شوند و احتیاجی به جابجایی دوباره نداشته باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.