چگونگی بسته‌بندی لباس‌ها برای اسباب‌کشی

بسته‌بندی لوازم مختلف برای جا‌به‌جایی منزل
بسته‌بندی لوازم مختلف برای جا‌به‌جایی منزل
اسباب‌کشی در زمان کوتاه
بسته‌بندی لوازم خانه برای اسباب‌کشی در زمان کوتاه
بسته‌بندی لباس‌ها برای اسباب‌کشی

بسته‌بندی لباس‌ها برای اسباب‌کشی

یکی از کارهای سخت اسباب‌کشی و جابجایی، بسته‌بندی لباس‌های موجود در کمد است به گونه‌ای که بتوان بدون اشغال کردن جای اضافه، آنها را به منزل جدید انتقال داد. مسئله اصلی جابجایی لباس‌ها، چگونگی بسته‌بندی لباس‌ها بدون چین و چروک شدن، چگونگی اطمینان از تمیز ماندن و چگونگی حمل آنها در هنگام حرکت است. این ممکن است دردسر بزرگی برای برخی از افراد باشد و نتوانند بدون چروک برداشتن لباس‌ها، آنها را در حداقل فضا بسته‌بندی کنند.
اگر می‌خواهید این کار را به خوبی انجام دهید، روش‌هایی برای بسته‌بندی لباس‌ها وجود دارند. در اینجا نکات و توصیه‌هایی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند تا در حین جابجایی، به بهترین نحو لباس‌های خود را بسته‌بندی کنید. می‌توانید برای انتقال لوازم و وسایل خانه و یا محل کار خود با اتوبار شریعتی تماس بگیرید تا به بهترین نحو تمامی کارها را انجام دهیم.

آماده کردن لباس‌ها قبل از اسباب‌کشی

اگر می‌خواهید روش مرتب کردن لباس‌ها را هنگام حرکت بدانید، قبل از روز جابجایی، لباس‌های خود را به درستی مرتب کنید. این می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت، هزینه و جلوگیری از کثیف شدن لباس‌های شما شود و در روز اسباب‌کشی کمتر وقت شما را بگیرد.

چگونه می‌توان لباس‌ها را مرتب کرد؟

اول از همه باید این نکته را در نظر داشته باشید که لباس‌هایی که لازم ندارید را بسته‌بندی نکنید و موارد زیر را در نظر بگیرید.

  • اگر به منطقه‌ای با آب و هوای متفاوت یا از شهری به شهر دیگر می‌روید، برخی از لباس‌ها برای شرایط مقصد مناسب نیستند
  • لباس‌هایی که مد نیستند.
  • لباس‌هایی که برای شما یا فرزندانتان کوچک شده‌اند.
  • لباس‌هایی که فرسوده شده یا پاره هستند.
  • لباس‌هایی که مناسب سبک شما نیست و هرگز نمی‌پوشید.

با این لباس‌های اضافه چه کار کنید؟

اگر هنوز ظاهر آنها پاره و خراب نیست، می‌توانید آنها را به خیریه‌ها اهدا کنید. اگر قابل استفاده نیستند، آنها را دور بریزید، به خصوص اگر لباس پاره شده یا آسیب دیده باشد. (می‌توانید در حین حرکت از آنها برای بسته‌بندی سایر موارد استفاده کنید، ممکن است بخواهید مقداری از این لباس‌ها را نگه دارید)

برای روز اسباب‌کشی لباس مناسبی کنار بگذارید

در زمان بسته‌بندی لباس‌ها، باید لباسی را برای روز اسباب‌کشی کنار بگذارید. این لباس باید راحت باشد و متناسب با دمای هوا آن را انتخاب کنید. در فصولی که هوا به طور غیر منتظره‌ای تغییر می‌کند، لباس‌هایی را برای احتیاط در دسترس داشته باشید.
همچنین برای شب اول، حوله، لباس زیر و لباس خواب را برای استفاده بعد از دوش گرفتن و استراحت در خانه جدید خود کنار بگذارید. ممکن است یک یا دو روز طول بکشد تا بتوانید لوازم خود را از بسته‌بندی‌ها خارج کنید، این زمان را در نظر بگیرید و لباس‌هایی را برای روزهای اول در بسته‌بندی جداگانه‌ای قرار دهید.

لباس‌های خود را برای جابجایی گروه‌بندی کنید

این به شما کمک می‌کند تا بهتر بسته‌بندی کنید و بتوانید بعد از حرکت، لباس‌های خاصی که ممکن است لازم داشته باشید را پیدا کنید. همچنین به شما کمک می‌کند بدانید که چطور لباس‌های خود را بدون این که چروک شوند، بسته بندی کنید. اگر این کار بیش از حد است، می‌توانید از همه این موارد صرف نظر کنید و اگر عجله دارید، روشی را که دوست دارید انتخاب کنید. گروه‌بندی لباس‌ها را بر اساس موارد زیر در نظر بگیرید.

جنس مواد

پارچه‌های طبیعی و پنبه‌ای می‌توانند رطوبت را به خود بگیرند و ممکن است مجبور شوید بعد از جابجایی آنها را اتو کنید. اگر نمی‌خواهید آنها چروک شوند، آنها را روی چوب لباسی قرار داده و آنها را در کارتن‌هایی قرار دهید که بتوانند به صورت ایستاده قرار بگیریند. در همین حال، لباس‌های پشمی فضای بیشتری را اشغال می‌کنند و ممکن است به چند جعبه اضافی نیز احتیاج داشته باشند. لباس‌های پلی استر و مصنوعی را می‌توان بدون پوشش در جعبه‌ها قرار داد.

فصل

این به شما کمک می‌کند همه لباس‌هایی که ممکن است بلافاصله به آن نیاز داشته باشید را پیدا کرده و آن را باز کنید و به شما کمک می‌کند لباس‌های تابستانی را در روزهای گرم به راحتی پیدا کنید.

بر اساس اندازه

لباس‌های کوچک می‌توانند در یک جعبه قرار بگیرند و لباس‌های بلند به بهترین شکل در کنار هم قرار می‌گیرند.

بر اساس نیاز

اگر می‌خواهید بلافاصله لباس‌های راحتی را پیدا کنید، آنها را در بسته‌بندی جداگانه‌ای از لباس‌های رسمی‌تر که نیازی به آن ندارید، قرار دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا به راحتی آنها را پیدا کنید. شما در واقع می‌توانید قبل از حرکت خود، این کار را به خوبی انجام دهید تا در وقت صرفه‌جویی کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.