نکاتی که اسباب کشی را آسان‌تر می‌کند

بسته بندی
بسته بندی
قبل از اسباب کشی خانه و یا محل‌کار جدید را آماده و تمیز کنید
بررسی محل جدید در زمان اسباب کشی
برنامه‌ریزی اولین کاری است که در زمان اسباب کشی باید انجام شود

Moving Tips

معمولا جابجایی اسباب و لوازم خانه، کاری سخت بوده و این کار زمان زیادی را لازم خواهد داشت. وقتی فقط تصمیم به تمیزکاری دارید، زمانی که می‌خواهید تمام خانه را تمیز کنید، زحمت زیادی خواهد داشت و این کار چند روز طول می‌کشد. اسباب کشی نیز یکی از کارهایی است که علاوه بر صرف انرژی زیاد، اگر موارد و نکات این کار را رعایت نکنید، بسیار خسته کننده و طولانی خواهد شد.
یکی از اولین کارهایی که در زمان اسباب کشی باید انجام شود، برنامه‌ریزی برای این کار است. زمانی که شما از قبل برای کارهای مختلف فکر کردید و ترتیب انجام کارها را مشخص کردید، در روز جابجایی مشکل زیادی نخواهید داشت. از چند روز قبل از جابجایی، یک لیست از اسباب و اثاثیه خود تهیه کنید و مواردی که باید در یک بسته‌بندی قرار بگیرند را تعیین کنید. اگر شما از قبل برنامه ریزی کنید، ترتیب قرار گیری اثاثیه در کامیون حمل را می‌توانید در نظر بگیرید و اسباب و اثاثیه سبک‌تر را در روی موارد سنگین بگذارید.

رعایت این موارد اسباب کشی را راحت خواهد کرد

زمانی که شما با اتوبار شمیران تماس می‌گیرید، ما تمامی کارها را برای شما انجام خواهیم داد. از مراحل اولیه بسته‌بندی تا حمل و قرار دادن لوازم در محل جدید. افراد باتجربه کارها را به بهترین نحو برای شما انجام خواهند داد. اما در صورتی که خودتان تصمیم به بسته‌بندی لوازم خانه می‌گیرید، با رعایت چند نکته، این کار آسان‌تر انجام خواهد شد.

قبل از اسباب کشی کارتن و بسته‌بندی مناسب تهیه کنید

اولین چیز در سالم رسیدن وسایل به خانه جدید، بسته‌بندی مناسب آنها خواهد بود. برای هر کدام از لوازم خانه، جعبه مناسب تهیه کنید. لوازمی مانند مبلمان، نیاز به بسته‌بندی به وسیله پلاستیک‌های حباب‌دار دارند. بر روی قسمت‌های چوبی آنها، پارچه‌های کلفت و یا تکه‌هایی از کارتن قرار دهید و روی آنها را با استفاده از پلاستیک‌های حباب‌دار بپوشانید. لوازم الکترونیکی مانند تلویزیون و مانیتور کامپیوتر و غیره، نیاز به مراقبت بیشتری خواهند داشت و شما باید از کارتن‌هایی استفاده کنید که مقاومت بیشتری دارند. علاوه بر کارتن مناسب، در اطراف این لوازم پارچه‌های نرم قرار دهید تا در زمان جابجایی آسیبی به آنها وارد نشود. ظروف شیشه‌ای را در کارتن‌هایی قرار دهید که داخل آنها را با خرده‌های کاغذ پر کرده‌اید.

بر روی تمامی کارتن‌ها برچسب بزنید

برچسب زدن بر روی کارتن‌ها به شما و افرادی که آنها را حمل می‌کنند، کمک خواهد کرد تا مواردی که نیاز به احتیاط بیشتر دارند را بتوانند شناسایی کنند. در همه جهات کارتن این کار را انجام دهید، این کار باعث می‌شود تا افراد از هر سمتی که کارتن را ببینند، متوجه محتویات داخل آن بشوند.
این کار باعث می‌شود به راحتی آنها را بتوانید با توجه به محتویات داخل کارتن‌ها، بر روی هم قرار دهید. اگر به وسیله‌ای نیاز داشته باشید، می‌توانید به راحتی آن را پیدا کنید. یکی دیگر از فواید این کار در زمان قرار دادن کارتن‌ها در جای جدید مشخص می‌شود. با مشخص کردن محتویات داخل کارتن‌ها، آنها را می‌توانید در جای خود قرار دهید و نیازی به جابجایی دوباره نداشته باشید.

از دوستان کمک بگیرید

معمولا انجام کارها به تنهایی مشکل است. با کمک گرفتن از دوستان، می‌توانید در زمان کمتری اسباب و اثاثیه را جمع کنید و در کارتن قرار دهید. البه باید توجه داشته باشید که حضور افراد زیاد باعث کندی کارها خواهد شد. برای بلند کردن و یا جابجا کردن لوازم سنگین کمک گرفتن از چند نفر از صدمات جلوگیری می‌کند.
اگر به تنهایی لوازم سنگین را بلند کنید، در مرحله اول، امکان آسیب به مهره‌های کمر زیاد خواهد بود و اگر در حین حرکت به خاطر وزن بالا، لوازم از دست شما به زمین سقوط کنند، خسارت‌هایی هم به لوازم منزل شما خواهد رسید. با ما تماس بگیرید تا شما را برای یک بسته‌بندی مناسب راهنمایی کنیم.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.