رعایت موارد ایمنی در زمان اسباب‌کشی

در روز اسباب کشی اگر بخواهید اسباب و اثاثیه خود را بسته‌بندی کنید زمان زیادی به هدر خواهد رفت
استفاده از کارتن مناسب برای اسباب کشی
آذر ۲۴, ۱۳۹۸
هر کاری با استفاده از ابزار مناسب آسان‌تر انجام می‌شود و اسباب‌کشی آسان نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود
اسباب‌کشی آسان با افرادی حرفه‌ای و باتجربه
دی ۱۶, ۱۳۹۸
رعایت کردن موارد ایمنی از خسارت‌های وارد شده در زمان اسباب‌کشی جلوگیری می‌کند

موارد ایمنی در زمان اسباب‌کشی

در هر کاری باید موارد ایمنی را رعایت کرد تا آسیبی به خودتان وارد نکنید. زمانی که تصمیم به جابجایی خانه می‌گیرید، باید لوازم زیادی را جابجا کنید و برخی از آنها وزن زیادی دارند، در صورتی که موارد ایمنی را رعایت نکنید، امکان آسیب دیدن شما زیاد خواهد بود. در زمان بلند کردن وسایل باید دقت کافی داشته باشید و در صورتی که اسباب واثاثیه وزن زیادی دارند، از فرد دیگری کمک بگیرید یا با استفاده از وسایل مخصوص حمل، آنها را انتقال دهید.
قبل از این که بخواهید لوازم و اسباب خانه را به منزل جدید انتقال دهید، باید آنها را بسته‌بندی کنید و لوازم را برای جابجایی آماده کنید. برخی از وسایل ممکن است وزن زیادی نداشته باشند ولی شکل آنها به گونه‌ای است که حرکت دادن یا بلند کردن آنها سخت خواهد بود. حتی اگر وسایل منزلی که تصمیم به جابجایی آنها را دارید وزن زیادی نداشته باشند، باز هم احتیاط کنید و از فرد دیگری کمک بگیرید. می‌توانید با اتوبار ولیعصر تماس بگیرید تا افراد حرفه‌ای تمامی کارهای اسباب‌کشی را انجام دهند.

جابجایی مناسب لوازم در زمان اسباب‌کشی

زمانی که می‌خواهید باری را بلند کنید، حتما توجه داشته باشید که برای بلند کردن، کمر خود را خم نکنید. خم کردن کمر باعث آسیب به ستون مهره‌ها خواهد شد. اگر باری را می‌خواهید از زمین بلند کنید، ابتدا زانوهای خود را خم کنید و سپس بار را بلند کنید. ستون مهره‌ها به راحتی آسیب می‌بینند، اگر موارد ایمنی را رعایت نکنید. بین هر مهره، غضروفی قرار دارد که به نام دیسک کمر معروف است و در صورت وارد شدن فشار زیاد، درد زیادی در کمر احساس می‌شود. اگر باری که بلند می‌کنید، وزن زیادی داشته باشد، امکان آسیب جدی به دیسک بین مهره‌ها زیاد خواهد بود.
همیشه قبل از بلند کردن وسایل به وزن آنها توجه داشته باشید و باری که از توان شما وزن بیشتری دارد را بلند نکنید. برای بلند کردن لوازم سنگین حتما از فرد دیگری کمک بگیرید و قبل از حرکت مسیر را بازبینی کنید. موانع را از سر راه خود بردارید تا باعث حادثه نشود. تمامی پستی و بلندی‌ها را در نظر بگیرید. برای جابجای کمد و وسایل سنگین، می‌توانید از تسمه‌های حمل استفاده کنید. با استفاده از این تسمه‌ها زمانی که باری را بلند می‌کنید، وزن بار بین دو نفر تقسیم می‌شود و فشار زیادی به شما وارد نخواهد شد. قبل از این که کمد، یخچال و یا فریزر خود را جابجا کنید، درب آنها را با استفاده از چسب و یا طناب ببندید و محکم کنید. اگر درب را محکم نکنید، امکان دارد در زمان جابجایی باز شده و موجب به هم خوردن تعادل بار شود.
اگر می‌توانید برای جابجایی وسایل سنگین از ابزار مناسب استفاده کنید. چرخ حمل بار برای انتقال وسایل سنگین مناسب است. زمانی که تصمیم دارید از پله‌ها این وسایل را پایین بیاورید، حتما از فرد دیگری بخواهید تا در جلوی بار باشد تا بتواند میزان حرکت آن را کنترل کند. کمد، یخچال و یا فریزر را به چرخ با استفاده از طناب محکم کنید تا در زمان انتقال حرکتی نکند.
اگر برای انتقال ظرف و ظروف از کارتن استفاده می‌کنید، حتما کف کارتن را محکم کنید. اگر این کار را انجام ندهید، امکان پاره شدن کارتن زیاد خواهد بود و موجب وارد شدن خسارت به ظرف و ظروف شما می‌شود. اگر کارتنی که در آن لوازم شکستنی را قرار داده‌اید اندازه بزرگی دارد، برای انتقال آن از فرد دیگری کمک بگیرید و به تنهایی آن را جابجا نکنید.
کادری متخصص برای اسباب‌کشی آسان و رعایت کردن موارد ایمنی، از خسارت‌های وارد شده در زمان اسباب‌کشی جلوگیری می‌کند و می‌توانید بدون هیچ آسیبی وسایل خود را به خانه جدید انتقال دهید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.