چگونگی جابجایی آثار هنری و تابلوهای نقاشی

بسته‌بندی وسایل کوچک باید بادقت بیشتری انجام شود
نحوه بسته‌بندی وسایل کوچک برای اسباب‌کشی
مارس 30, 2020
برای بسته بندی مجسمه در زمان اسباب کشی ابتدا باید یک محافظ مناسب برای آنها پیدا کنید
بسته‌بندی مجسمه‌ها در زمان اسباب‌کشی
آوریل 11, 2020
برای محافظت ازآثار هنری خود باید در بسته‌بندی آن دقت کنید

جابجایی آثار هنری و تابلوهای نقاش

اگر عاشق هنر هستید و روز جابجایی وسایل خانه شما فرا رسیده است، مطمئنا باید از آثار هنری مهمی که به خانه شما شخصیت می‌دهند، مراقبت ویژه‌ای کنید. برای برخی از افراد، اطمینان از آسیب نرسیدن به اشیاء هنری با ارزش، به همان اندازه جابجایی سایر مبلمان دیگر بسیار مهم است.
همه نقاشی‌ها، آثار چاپی و مجسمه‌های شما را می‌توان در آنچه به آن جعبه آینه یا جعبه اشیاء هنری گفته می‌شود، بسته‌بندی کرد. برای وسایل سنگین و بزرگ‌تر، باید به همان روش وسایل کوچک‌تر، از آنها مراقبت کرد و ممکن است به جعبه چوبی احتیاج داشته باشید. وسایل کوچک‌تر را می‌توان در کارتن‌های مقاوم بسته‌بندی کرد. آنها باید برای حفظ امنیت اشیاء هنری شما دو لایه مقوا داشته باشند و اطراف اشیاء باید از کاغذهای خرد شده و پلاستیک‌های حباب‌دار پر شود.
در اصل دو مرحله اساسی برای بسته‌بندی اشیاء هنری وجود دارد، محافظت از قطعه با پوشش‌های مناسب و جعبه‌ای که می‌خواهید با آن این اشیاء هنری را جابجا کنید. می‌توانید برای حمل مطمئن اسباب و اثاثیه و لوازم ارزشمند خود با اتوبار نیاوران تماس بگیرید. ما به بهترین نحو ممکن این کار را انجام خواهیم داد.

جابجایی آثار هنری و تابلوهای نقاشی

اگر برای انتقال این اشیاء جعبه‌های مناسبی را تهیه کنید، تابلوهای نقاشی و آثار هنری شما آسیب نمی‌بینند. تهیه این موارد هزینه بیشتری دارد اما ارزش آن را خواهد داشت. سعی کنید جعبه‌ای را پیدا کنید که از هر طرف بزرگ‌تر از اشیاء هنری شما باشد. اگر بزرگ‌تر باشد، می‌توانید از مواد محافظ بیشتری استفاده کنید، اگر کوچک‌تر باشد، فضای کافی برای قرار دادن مواد محافظ ندارید و خطر آسیب، اشیاء هنری شما را تهدید خواهد کرد.

مراحل بسته‌بندی

اکنون زمان آن رسیده که از آثار هنری خود محافظت کرده و آن را بسته‌بندی کنید. مهم‌ترین بخش برای جلوگیری از وارد شدن آسیب، بسته‌بندی مناسب است.
۱٫ با استفاده از چسب نواری بر روی شیشه تابلوهای نقاشی یک X را علامت‌گذاری کنید. اگر نقاشی یا اثر هنری شما دارای روکش شیشه‌ای است، با استفاده از نوار چسب یک X را روی شیشه قرار دهید. این کار باعث می‌شود که در صورت شکسته شدن شیشه، خرده‌های شیشه حرکت نکنند و باعث آسیب به اثر هنری شما نشوند. به طور طبیعی، اگر تابلو نقاشی شما شیشه‌ای نداشته باشد، از این مرحله می‌توانید صرف‌نظر کنید.
۲٫ بسته‌بندی پلاستیکی یا با استفاده از پالت. اگر تصویر شما در شیشه پوشانده نشده، محافظت از نقاشی رنگ شده بسیار مهم است. یک گزینه عالی این است که نقاشی را در چند لایه از پلاستیک بسته‌بندی دارای حباب بپیچید. همچنین می‌توانید ورق‌های بسته‌بندی پالت را نیز خریداری کنید، که اساسا به طور کامل سطح اثر هنری را پوشش دهد. این آثار را در هر کارتن، به تعداد مناسب قرار دهید، در صورتی که تعداد آنها زیاد نباشد، خطر آسیب اصطکاک بین آنها از بین می‌رود. این همچنین گزینه‌ای عالی برای آبرنگ‌ها و چاپ‌های شیشه‌ای است.
۳٫ پوشاندن گوشه‌ها با مقوا. اگر قاب نقاشی با ارزش یا منحصر به فرد است، ممکن است بخواهید برای قاب قطعه هنری خود و محافظت از گوشه‌های آن، با استفاده از مقوا اطراف و گوشه‌های آن را بپوشانید تا بیشتر محافظت شود. بعد از قرار دادن این محافظ‌ها کار بسته‌بندی را شروع کرده و بر روی آنها از پوشش استفاده کنید.
۴- بسته‌بندی با پلاستیک‌های حباب‌دار. مرحله بعدی تهیه بالشتک است. چندین لایه از پلاستیک‌های بسته‌بندی حباب‌دار محافظت خوبی از آثار هنری خواهند کرد. سخاوتمند باشید، هر دو بعد افقی و عمودی را بپوشانید، و پلاستیک حباب‌دار را با نوار چسب، محکم ببندید.
۵- ته جعبه را محکم کنید. روزنامه و کاغذهای خرد شده را در قسمت زیر جعبه خود قرار دهید. سپس می‌توانید اشیاء هنری را در جعبه قرار دهید و می‌توانید طرفین و بالای آنها را با کاغذ و یا پلاستیک حباب‌دار پر کنید.
۶٫ تست کنید. جعبه را ببندید اما آن را مهر و موم نکنید. جعبه را به آرامی و به جلو حرکت دهید و ببینید که آیا چیزی در داخل آن تکان می‌خورد. در صورت هرگونه حرکت در داخل کارتن، باید جعبه را باز کرده و بالشتک بیشتری را اضافه کنید تا همه چیز سر جای خود بماند.
۷٫ مهر و موم کنید و برچسب بزنید. پس از اتمام این کار، می‌توانید جعبه‌ها را بسته و آنها را به عنوان وسایل شکننده و کارهای هنری علامت‌گذاری کنید، بر روی برچسب کارتن‌ها محتویات داخلی را بنویسید و این کار را برای تمامی جهات مختلف کارتن انجام دهید. بنابراین افرادی که آنها را حمل می‌کنند، می‌دانند که مراقبت بیشتری باید داشته باشند.
اگر آثار هنری شما با ارزش هستند، ممکن است بخواهید هر کدام از آنها را در یک جعبه قرار دهید. اگر آثار هنری شما اندازه کوچکی دارند و می‌توان دو یا چند عدد آنها را در یک جعبه قرار داد، مطمئن شوید که در بین آنها، پلاستیک‌های حباب‌دار را به اندازه کافی قرار دهید. هر جعبه را به خوبی با استفاده از نوار چسب محکم کنید تا امکان پاره شدن کارتن به حداقل برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.