بسته‌بندی مجسمه‌ها در زمان اسباب‌کشی

برای محافظت ازآثار هنری خود باید در بسته‌بندی آن دقت کنید
چگونگی جابجایی آثار هنری و تابلوهای نقاشی
آوریل 6, 2020
لوازم آشپزخانه را در زمان اسباب‌کشی به خوبی بسته‌بندی کنید
آماده کردن لوازم آشپزخانه برای اسباب‌کشی
آوریل 20, 2020
برای بسته بندی مجسمه در زمان اسباب کشی ابتدا باید یک محافظ مناسب برای آنها پیدا کنید

بسته‌ بندی مجسمه‌ در زمان اسباب‌کشی

قبل از اسباب‌کشی اگر تمامی وسایل منزل را برای این کار آماده کنید، آسیب کمتری به آنها می‌رسد و می‌توانید جابجایی وسایل را در زمان کوتاه‌تری انجام دهید. آثار هنری مانند مجسمه را باید با مراقبت زیادی حمل کرد. مجسمه‌های مختلف از جنس‌های متنوعی ساخته می‌شوند و برخی از مواد استحکام زیادی ندارند و با کوچک‌ترین ضربه آسیب خواهند دید.
البته این کار را می‌توانید به ما در اتوبار تجریش بسپارید. این اتوبار با افرادی حرفه‌ای تمامی وسایل منزل شما را به خوبی بسته‌بندی کرده و آنها را به محل جدید به بهترین نحو ممکن منتقل می‌کنند. تمامی وسایل برای انتقال لوازم منزل و یا شرکت شما به محل جدید را در اختیار داریم و به طرزی مناسب لوازم شما را حمل خواهیم کرد.

حفاظت از مجسمه‌ها در اسباب‌کشی

چالشی که برای هر مجسمه بزرگ یا کوچک وجود دارد این است که این اجسام دارای شکلی گسترش یافته هستند که مراقبت از آنها را سخت می‌کند و برخی از قسمت‌ها آسیب‌پذیری بیشتری دارند. برای مثال اگر مجسمه‌ای از یک قو را تصور کنید، گردن و سر در این مجسمه آسیب‌پذیر هستند و با کوچک‌ترین ضربه می‌شکنند.
۱٫ برای رفع این مشکل، ابتدا باید یک محافظ مناسب برای این محل‌ها ایجاد کنید. اگر اندازه مجسمه شما بزرگ است، می‌توانید از تخته‌های چوبی استفاده کنید و یک قاب محافظ برای مجسمه خود بسازید. از تکه‌های تخته برای ایجاد یک محافظ استفاده کنید و این تخته‌ها را با میخ محکم کنید. اگر جعبه چوبی مناسب پیدا کنید، کار شما ساده‌تر خواهد بود.
۲٫ سپس پلاستیک‌های حباب‌دار را در اطراف مجسمه قرار دهید. باید توجه کنید که قسمت‌های آسیب‌پذیر را از پلاستیک بیشتری استفاده کنید.
۳٫ پس از پوشاندن مناطق حساس و شکننده، از بسته‌های پلاستیک حباب‌دار بیشتری برای پیچیدن کل مجسمه استفاده کنید. شما باید به اندازه کافی از این پلاستیک‌ها در اطراف مجسمه قرار دهید تا در زمان اسباب‌کشی مجسمه داخل جعبه، هیچ گونه حرکتی نداشته باشد.
۴٫ جعبه را اندکی تکان دهید تا در صورتی که مجسمه حرکتی داشته باشد، اطراف آن را پلاستیک‌های بیشتری قرار دهید و در انتها درب جعبه را به خوبی محکم کنید.

حمل مجسمه‌های بزرگ‌تر

اگر مجسمه‌ای دارید که چند متر طول دارد و وزن آن زیاد است، یک چالش بزرگ‌تر در پیش‌روخواهید داشت.
مشخص کنید که وزن تقریبی مجسمه شما چقدر است. این مورد به شما کمک می‌کند تا چگونگی رسیدگی به این مسئله را تعیین کنید، و این که آیا به جعبه چوبی احتیاج دارید یا جعبه مقوایی برای مجسمه کافی خواهد بود. برخی از جعبه‌های مقوایی قادر به تحمل وزن زیادی هستند و می‌توان از آنها برای انتقال مجسمه خود استفاده کنید، اما اگر وزن مجسمه شما زیاد باشد، به جای آن به جعبه چوبی احتیاج خواهید داشت.
بسیاری از مجسمه‌های مدرن از قالب‌های گچ ساخته شده‌اند، این بدان معنی است که آنها توخالی هستند و وزن آنها خیلی زیاد نیست. در این صورت، می‌توانید با یک جعبه مقوایی با اندازه خوب و با پلاستیک‌های حباب‌دار کافی آنها را به محل جدید منتقل کنید، اما در حین حرکت باید از استحکام آن اطمینان داشته باشید.
امن‌ترین و محکم‌ترین راه برای مراقبت از وسایل بزرگ‌تر استفاده از جعبه‌های چوبی است. شما می‌توانید با تهیه این جعبه‌های چوبی از انتقال ایمن مجسمه‌های خود اطمینان داشته باشید.
جعبه‌های چوبی نه تنها یک راه حل مناسب برای حمل و نقل اقلام با ارزش و سنگین هستند، بلکه در بین جعبه‌های مقوایی دیگر به راحتی مشخص می‌شوند. این بدان معنی است که آنها احتمال افتادن، تلنگر یا آسیب کمتری دارند. اگر آنها دچار سوء رفتار شوند، احتمالا در روند جابجایی، آسیب کمتری به اشیاء داخلی آنها وارد خواهد شد.
اشتباه نکنید، بسته‌بندی کارهای هنری کار حساس و مهمی است. اگر به آثار هنری خود اهمیت می‌دهید و نمی‌توانید از آنها مراقبت‌های مناسب را در زمان اسبا‌کشی داشته باشید، بهتر است این کار را به افراد حرفه‌ای که تجربه این کار را دارند، بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.