بسته‌بندی لوازم با ارزش برای اسباب‌کشی

باید برای اسباب‌کشی از قبل برنامه‌ریزی کرد
نکاتی که در زمان اسباب‌کشی باید در نظر داشت
دی ۲۲, ۱۳۹۸
ازمواردی که باید قبل از اسباب کشی انجام داد آماده کردن وسایل گرمایشی و سرمایشی است
آماده کردن لوازم گرمایشی و سرمایشی قبل از اسباب‌کشی
بهمن ۸, ۱۳۹۸
درهنگام جابجایی بسته‌بندی لوازم با ارزش با دقت و توجه زیادی انجام شود

بسته‌بندی لوازم با ارزش

اسباب‌کشی پر زحمت است که اگر به خوبی برای آن برنامه‌ریزی نکنید به کاری سخت و خسته‌کننده تبدیل می‌شود. تمامی لوازم باید به طرز مناسبی بسته‌بندی شوند، تا آسیبی به آنها نرسد. هر وسیله و یا لوازمی الزامات مخصوص به خود را دارد و باید در هنگام اسباب‌کشی به آن توجه کرد. البته باید نکاتی را هم قبل از شروع در نظر گرفت. اولین موردی که باید رعایت کنید، تهیه یک لیست از تمامی لوازم است. این لیست به شما کمک می‌کند تا دید مناسبی نسبت به وسایل پیدا کنید. اتوبار ولیعصر با داشتن افراد باتجربه اسباب کشی و حمل و نقل وسایل شما را با دقت و ظرافت انجام خواهد داد.
در هنگام تهیه لیست، لوازمی که در سال گذشته مورد استفاده قرار نگرفته‌اند مشخص خواهند شد. همیشه سعی کنید تا از بردن لوازم اضافه به منزل جدید خودداری کنید. لوازمی که نیازی به آنها ندارید، باعث شلوغ شدن محیط می‌شوند و در زمان جابجای، وقت بیشتری نیاز خواهید داشت. برخی از لوازم در منزل جدید هم مورد استفاده قرار نمی‌گیرند و فقط شما با زحمت زیاد آنها را جابجا کرده‌اید.
البته لوازمی هستند که ارزش زیادی دارند. باید در هنگام جابجایی، بسته‌بندی لوازم با ارزش با دقت و توجه زیادی  انجام شود و آنها را به گونه‌ای بسته‌بندی کنید که در زمان انتقال دچار خسارت نشوند و آسیبی به آنها نرسد. همیشه قبل از شروع بسته‌بندی لوازم با ارزش، پلاستیک‌های حباب‌دار، کارتن و روزنامه باطله تهیه کنید. با قرار دادن به اندازه کافی پلاستیک‌های حباب‌دار و روزنامه باطله در اطراف لوازم با ارزش، باعث محافظت بیشتر از آنها خواهید شد.

چگونه می‌توان از لوازم با ارزش در زمان اسباب‌کشی محافظت کرد

در هر خانه‌ای لوازم با ارزش وجود دارند و باید در زمان اسباب‌کشی از آنها به مراتب بیشتر از دیگر اسباب و اثاثیه مراقبت کرد. تابلوهای نقاشی هم دارای ارزش مادی هستند و هم ارزش معنوی دارند. در صورتی که کوچک‌ترین خسارتی متوجه آنها شود، نمی‌توان از آنها استفاده کرد. حتی آسیب‌های جزئی و یا فشارهای کم به راحتی می‌توانند به آنها آسیب برسانند. در زمان جابجایی این اشیاء باید به خوبی اطراف آنها را کاغذهای مناسب بچسبانید. بعد از این که به وسیله کاغذ تمامی اطراف آنها را پوشش دادید، باید با استفاده از پلاستیک‌های حباب‌دار تمامی اطراف آنها را پوشانید. هر قدر بهتر آنها را پوشش دهید، خسارت کمتری متوجه آنها خواهد شد.
برخی از ظروف علاوه بر این که ارزش بالایی دارند و به صورت دکوری از آنها استفاده می‌شود، می‌توانند یادگاری باشند و نگهداری از آنها باید به خوبی انجام شود. این ظروف را با استفاده از روزنامه باطله پوشش دهید و در کارتن‌های مناسب و مقاومی قرار دهید. کارتن‌هایی که استفاده می‌کنید باید به اندازه کافی مقاومت داشته باشند. همیشه زمانی که تصمیم دارید تا چیزی مانند ظروف شکستنی را در کارتن قرار دهید، با استفاده از یک طناب، دور کارتن را ببندید. این کار باعث می‌شود تا کف کارتن باز نشود و خسارتی در هنگام اسباب‌کشی به لوازم با ارزش شما وارد نشود.
از دیگر لوازمی که به مراقبت زیاد نیاز دارد و در صورت کم توجهی مجبور به پرداخت هزینه زیاد برای جبران خسارت هستید، تلویزیون است. تلویزیون صفحه‌ای بزرگ و حساس دارد و با کمترین فشار و یا ضربه، احتمال آسیب به آن بالا است. همیشه در صورتی که کارتن تلویزیون را دارید، در زمان اسباب‌کشی آن را در کارتن خودش قرار دهید. اگر یونولیت‌های کارتن تلویزیون موجود نیست، می‌توانید از پلاستیک‌های حباب‌دار استفاده کنید. پلاستیک‌ها را در اطراف تلویزیون قرار دهید و کارتن را با استفاده از نوار چسب‌‌های پهن و قوی به خوبی ببندید. اگر کارتن آن را در اختیار ندارید از چندین لایه پلاستیک حباب‌دار برای محافظت آن استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.